day-0
Korzystając ze strony akceptujesz Politykę cookies Akceptuję

Kolej krzesełkowa Baba


Adres: , Korbielów

Telefon: 601-506-406

Powołaj się na serwis:

W portalu od: 23.02.2015 r.


Opis


Kolej krzesełkowa „Baba” w Korbielowie zlokalizowana jest w dolnych partiach masywu Pilsko. Wwozi ona na szczyt stoku do 1200 osób na godzinę.

Przez początkujących narciarzy ceniona jest w dużej mierze dlatego, że nie jest orczykiem, który dla uczących się dopiero jazdy bywa problematyczny. Tutaj można spokojnie wjechać z nartami na kolanach i dopiero ruszyć na jedną z tras obsługiwanych przez kolejkę. Można tu oczywiście zjeżdżać także na trochę trudniejszych, tak zwanych czerwonych trasach, chociaż obiekt jest polecany przede wszystkim dla początkujących i rodzin z dziećmi.
Różnica poziomu między stacjami kolejki to 170 metrów, a odległość pomiędzy nimi wynosi 900 metrów, co z jednej strony daje wyjątkowe widoki w czasie jazdy, a z drugiej strony zapewnia bezpieczny zjazd po niezbyt stromych stokach. Już nawet przy niewielkiej ilości śniegu nie ma tu problemów z podłożem, a jeśli tylko jest odpowiednia temperatura, na zboczu działa 7 armatek śniegowych. Całość tras jest ratrakowana i sztucznie oświetlona. Nikt nie będzie chciał zejść ze stoku aż do późnych godzin wieczornych.
Infrastruktura turystyczna w okolicach kolejki obejmuje dodatkowo 8 wyciągów orczykowych, kilka barów, wypożyczalnię i serwis sprzętu oraz szkołę narciarską, gdzie można poznawać podstawy jazdy na nartach i na snowboardzie.

GaleriaLokalizacja obiektu , KorbielówOpinie


4,3 Ocena klientów: Kolej krzesełkowa Baba
4,3 / 5 na podstawie 2 głosów

Lokalizacja: 4,0
Walory: 4,0
Parking: 4,5
Obsługa: 4,5
Cena: 4,5

Klienci polecają dla:

Oceń:

Lokalizacja
Walory
Parking
Obsługa
Cena

Polecam dla:

Dodaj komentarz

Atrakcje turystyczne w okolicy Korbielowa
Atrakcje turystyczne Żywiec [~23 km]
Atrakcje turystyczne Węgierska Górka [~29 km]