day-0
Korzystając ze strony akceptujesz Politykę cookies Akceptuję

Miasteczko Western City


Adres: Ścięgny , Karpacz

Informacja turystyczna: 75 761 95 60

Powołaj się na serwis:

W portalu od: 22.12.2014 r.


Opis


Polskie miejscowości podgórskie potrafią przyciągać czymś więcej, niż tylko samymi górami, co najlepiej udowadnia właśnie Karpacz. W mieście, a dokładnie w położonych zaraz przy nim Ścięgnach, już od 1998 roku działa Miasteczko Westernowe, którego zadaniem jest przybliżenie wszystkim odwiedzającym warunków panujących na amerykańskim Dzikim Zachodzie w XIX wieku.

Miasteczko to taki rodzaj skansenu, ale jego codzienne funkcjonowanie dużo bardziej przypomina park rozrywki. Utworzone zostało 4 lipca, w Dzień Niepodległości USA i nie był to przypadkowy wybór, ponieważ największą atrakcją samego miasteczka jest klimat, który został tutaj stworzony. W otoczeniu indiańskich wigwamów oraz klasycznych drewnianych zabudowach amerykańskich miasteczek tamtego okresu, nieustannie płynie muzyka country.
Przy jej dźwiękach można spróbować swoich sił z łukiem i pistoletem na strzelnicy, wejść na śliski słup, który był na Dzikim Zachodzie wielką rozrywką, a także wziąć udział w gorączce złota i wypłukać odrobinę tego drogocennego kruszcu z piasku tutejszego strumyka.

Park rozrywki stworzony został naturalnie gównie z myślą o dzieciach, ale dorośli też na pewno będą się tutaj dobrze bawić.

GaleriaLokalizacja obiektu Ścięgny , KarpaczOpinie


4,2 Ocena klientów: Miasteczko Western City
4,2 / 5 na podstawie 2 głosów

Lokalizacja: 4,5
Walory: 4,0
Parking: 4,5
Obsługa: 4,0
Cena: 4,0

Klienci polecają dla:

Oceń:

Lokalizacja
Walory
Parking
Obsługa
Cena

Polecam dla:

Dodaj komentarz

Atrakcje turystyczne w okolicy Karpacza
Atrakcje turystyczne Szklarska Poręba [~27 km]
Atrakcje turystyczne Cieplice Śląskie-Zdrój [~17 km]